استادی پلن (STUDY PLAN)

بسمه تعالی

 

( موسسه بین المللی خدمات آموزشی و تحصیلی مهر خرد )

 


استادی پلن (STUDY PLAN) چیست؟


 

آموزش نگارش استادی پلن کانادا + نمونه استادی پلن

 

استادی پلن مهم ترین مدرک شما برای دریافت ویزای تحصیلی کاناداست. علت بسیاری از ریجکتی های ویزای کانادا اصولی و حرفه ای نبودن این مدرک بسیار مهم است. زمانیکه شما از کالج یا دانشگاه مورد نظرتان پذیرش یا بورسیه گرفتید در کنار تهیه ویزای دانشجویی باید یک استادی پلن برای خودتان تهیه کنید؛ حالا استادی پلن چیست؟ در اولین قدم استادی پلن مدرکی است که در آن شما باید آفیسر را قانع کنید که با هدف تحصیل موقت قصد ورود به این کشور را دارید و بعد از اتمام تحصیلات تان به کشور و وطن خودتان باز خواهید گشت. به طور کلی شما در آن توضیحاتی راجع به دلایل خود برای تحصیل در خارج از کشور خودتان می دهید و برنامه تحصیلی خود و زمان تقریبی به اتمام رساندن برنامه های تحصیلی تان را ذکر می کنید.

کارشناسان بورسیه پلاس به دلیل برخورداری از تجربه و سابقه بالا در زمینه نگارش استادی پلن های موفق به خوبی می توانند استادی پلن های مناسب شرایط شما را در کمترین زمان ممکن و بهترین قیمت نگارش کنند، می توانید جهت سفارش نگارش یا ویرایش استادی پلن خود به این لینک مراجعه کنید.

 

علت نگارش استادی پلن کانادا چیست؟

 

همانطور که مستحضر هستید شما برای دریافت ویزای کانادا نیاز به مصاحبه حضوری در سفارت ندارید، بنابراین متن استادی پلن دقیقا همان حرف هایی هست که شما به باید به آفیسر بگویید تا اون را قانع کنید شما لایق و واجد دریافت ویزای این کشور هستید. نوشتن برنامه مطالعاتی یا همان استادی پلن به این دلیل است که مشخص شود هدف شما برای مهاجرت تصمیمی عجولانه و ناپخته نبوده از طرفی مشخص شدن مدتی است که درکشور مقصد اقامت خواهید داشت. برای کشور مقصد و دست اندر کاران مهاجرت مهم است اطلاعات دقیقی داشته باشند تا مطمئن شوند شما در وهله  اول صرفا برای برنامه های تحصیلی اقدام به مهاجرت کرده اید و قصد بازگشت را دارید اما اگر بنا باشد شما در کشور مقصد ماندگار شوید بعد از اتمام دوره تحصیلی اقدامات مربوط به دریافت اقامت دائم را باید جداگانه انجام دهید.

سوالات استادی پلن کانادا معمولا چه چیزهایی است؟

 

به طور کلی سوالات استادی پلن کانادا معطوف به مدت تحصیل و برنامه های تحصیلی شما است. در زیر نمونه ای از سوالات استادی پلن کانادا را برای شما آورده ایم:

1چرا مایل هستید در کشور انتخابی تحصیل کنید؟

 

اولین سوالی که شما باید در استادی پلن خود به آن پاسخ دهید این است که چرا با وجود هزینه بیشتر، دوری از خانواده، صرف انرژی و وقت بیشتر شما کانادا را برای ادامه تحصیلات انتخاب کرده اید و چرا در همان کشور خودتان نماندید؟ برای پاسخ به این سوال شما می بایست دلایل کافی برای تحصیل در کشور مقصد را ارائه دهید مثلا: وجود سیستم آموزشی مناسب در آن کشور یا وجود اساتید خبره در آن کشور که می توانند در حوزه فعالیت های علمی مربوطه به شما بهترین کمک را ارائه دهند.

 

2.هدف اصلی شما از ادامه تحصیل چیست؟

 

سوال دوم این است که هدف شما از تحصیل در کانادا چیست و شما چه برنامه ها و پلنی در این کشور خواهید داشت. این سوال اغلب سوالی شخصی تلقی می شود ولی در پاسخ به آن می توان به علاقه ی شخصی ،کار تخصصی تر و حرفه ای تر در آن حیطه، یافتن فرصت های شغلی مناسب تر و…اشاره کرد.

 

3.چرا در کشور خودتان مایل به ادامه ی فعالیت تحصیلی و علمی نیستید؟

 

باید بتوانید برای این سوال دلایل قانع کننده بیاورید. سعی کنید برای هر دلیلی که می آورید توضیح شفافی به صورت مختصر بیان کنید مثلا اگر کمبود کار تخصصی در رشته یا پروژه های مد نظرتان در کشور خودی وجود دارد علت آن را بیان کنید و به مشکلات متعاقب اشاره کنید.

4.چه جست و جوهایی در کشور خود برای گذراندن دوره تحصیلی مشابه انجام داده اید؟

 

بیان صرف محدودیت های موجود کافی نیست باید بیان کنید که چه موسسات و کالج هایی در کشور خودتان وجود دارد اطلاعات مختصر هم بیان کنید تا متوجه شوند که شما بدون تحقیق راجع قابلیت های موجود در دسترس، اقدام به گرفتن پذیرش نکرده اید و در عین مطلع بودن از شرایط کشورتان در آن حیطه خاص به علت وجود برخی نقایص ترجیح تان ادامه  فعالیت علمی و تحصیلی در کشور دیگر هستید. در ارائه اطلاعات راجع انواع آموزش های موجود در ایران و انواع موسسات آموزشی و سیر کار دانشگاه ها تعلل نکنید، لازم است شما نشان دهید که احاطه خوبی نسبت شرایط دارید و آگاهانه و با منطق اقدام کرده اید.

5.ارائه اطلاعات تحصیلی خود به صورت کامل

 

شما باید اطلاعات تحصیلی خود را با ذکر جرئیات بیان کنید. اطلاعاتی نظیر: تاریخ پایان دوره های تحصیلی، معدل هر دوره، دانشگاه یا موسسه ای که در آن مشغول به تحصیل بوده اید، آدرس و مشخصات آنان و موضوع پایان نامه یا کارهای تحقیقاتی تان.

 

 

6.چه وابستگی هایی (تای) به کشور خود دارید؟

 

اگر خانواده ی شما در کشور خودتان زندگی میکنند باید بیان کنید و بگویید که متاهل هستید یا مجرد و فرزند دارید یا خیر. اگر هم مشغول به کاری در کشورتان هستید که از راه دور بر آن نظارت دارید باید به آن نیز اشاره کنید.

7.دوره مدنظرتان در کشور مقصد چه فواید کاری و حرفه ای در آینده برای شما دارد؟

شما باید بتوانید دور نمای کاری و تخصصی خود بعد از گذراندن دوره ی آموزشی تان را به طور شفاف بیان کنید و با مشخص کردن حیطه ی اختصاصی خود و چگونگی کاربرد آن به بهترین شکل به این سوال اساسی پاسخ دهید به طوری که خواننده قانع شود گذران این دوره فرصت های مناسبی برای شما در کشور خودتان ایجاد می کند.

منظور از تای برای ویزا تحصیلی کانادا چیست ؟

 

تای یکی از مهم ترین مفاهیم برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا است که در استادی پلن باید به صورت کامل به آن بپردازید. همانطور که در بالا گفته شد، هدف اولیه در نگارش استادی پلن این است که آفیسر را قانع کنید که پس از اتمام دوره تحصیلی خود قصد بازگشت به کشور خودتان را دارید. تای به معنای وابستگی های شماست، برای اینکه نشان دهید حتما به وطن خودتان برمیگردید چه چیزی بهتر و منطقی تر از صحبت کردن در خصوص وابستگی هایتان وجود دارد؟ بنابراین منظور از تای برای دریافت ویزا، هر چیزیست که نشان دهد به خاطر آن شما به کشوری که در ان اقامت دارید باز خواهید گشت.

تای در چهار دسته قرار میگیرد:

 

 1. تای خانوادگی:در این مورد شما باید از وابستگی های خانوادگی تان صحبت کنید، مواردی چون تک فرزند بودن، والدین بیمار، داشتن نامزد در کشور خودتان و … میتواند به عنوان تای خانوادگی مطرح شوند.
 2. تای اجتماعی:در این قسمت شما باید از وابستگی هایی که نسبت به جامعه، مردم و وطن خود دارید حرف بزنید. به طور مثال تعهد شغلی که دارید، اشاره به دوره مرخصی خود برای ادامه تحصیل، اشاره به دوره سربازی که باید برگردید و به وطن خود خدمت کنید، می توانند در این بخش بیان شوند.
 3. تای اقتصادی:شما باید به دارایی های اقتصادی که در وطن خود دارید اشاره کنید و اشاره کنید که وجود این منابع مالی و دارایی ها در کشور خودم نشان می دهد من قصد بازگشت دارم. مواردی همچون سند خانه و ماشین می تواند در این زمینه مورد استفاده قرار بگیرند.
 4. تای هدفی:در این مورد شما باید نشان دهید که برای انجام یک هدف بزرگتر شما حتما به کشور خودتان بازمیگردید، مثلا با نشان دادن یک پیشنهاد شغلی که منصب بالا و ارزشمندی هست نشان دهید که در صورت تمام کردن تحصیلات خود در کشور کانادا باید برگردید و این منصب شغلی را به عهده بگیرید.

 

 

 

نکاتی در مورد نگارش استادی پلن کانادا

 

 • دقت داشته باشید سوالات بالا نمونه های از سوالاتی است که برای تهیه استادی پلن کانادامی باشد و ممکن است متغیر باشد.
 • رعایت نکات نگارشی، املای درست کلمات، ساختار صحیح جملات و کاربرد درست لغات از بدیهیات نوشتن یک استادی پلن خوب است.
 • الهام گرفتن از فرم های موجود در اینترنت خوب است اما نباید دقیقا همان ها را کپی کنید.
 • در پاسخ دادن به سوالات از حاشیه پردازی های بی مورد بر حذر باشید و به صورت خلاصه و دقیق صرفا به سوال پرسیده شده پاسخ دهید.
 • واقع بینی در پاسخ به سوالات بسیار اهمیت دارد، سعی در ارائه ی اطلاعات کذب نکنید و اگر واقعا سردرگم هستید بهتر است از مشورت و کمک سایر افراد معتبر و مطلع، استفاده کنید. به عنوان مثال اگر قادر به نوشتن استادی پلن خوب نیستید، می توانید از خدمت نگارش استادی پلنمجموعه بورسیه پلاس استفاده کنید.
 • حد مجاز کلمات جهت نگارش استادی پلن برای مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد از 800 کلمه نباید کم تر باشد.

 

 • قبل از نگارش استادی پلن دقت کنید که آیا دانشگاه مورد نظر فرم خاصی به این منظور در نظر گرفته است یا خیر. برای این کار می توانید وبسایت دانشگاه یا کالج را بررسی کنید.

نمونه یک متن استادی study plan کانادا

 

در زیر یک نمونه استادی پلن جهت آشنایی بیشتر شما عزیزان با شیوه نگارش آن قرار داده شده است . توجه فرمایید که استفاده از این الگو ها و کپی برداری از آن ها قطعا باعث رد شدن شما در مرحله سفارت خواهد شد. پس از نمونه های آماده اصلا استفاده نفرمایید.

 

سوالات متداول در رابطه با نگارش استادی پلن کانادا

 

استادی پلن کانادا باید چند کلمه باشد؟

 

حد مجاز کلمات جهت نگارش استادی پلن برای مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد از 800 کلمه نباید کم تر باشد.

 

استادی پلن کانادا چیست؟

 

در واقع استادی پلن نامه ای می باشد که شما در آن توضیحاتی راجع به دلایل خود برای تحصیل در خارج از کشور خودتان می دهید و برنامه تحصیلی خود و زمان تقریبی به اتمام رساندن برنامه های تحصیلی تان را ذکر می کنید.

 

هزینه نگارش استادی پلن کانادا چقدر است؟

 

هزینه نگارش استادی پلن بستگی به مدت زمانی دارد که شما نیاز دارید، به عنوان مثال مجموعه بورسیه پلاس نگارش استادی پلن کانادا را در دو بسته زمانی عادی و فوری انجام می دهد که دارای تعرفه های متفاوتی می باشد

5/5

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *